piątek, 10 lutego 2012

Mapa myśli


      Kilka godzin wychowawczych poświęcimy w tym semestrze technikom uczenia się. Żeby je stosować skutecznie i świadomie, musimy wiedzieć jak pracuje mózg. Przypominam, że prawa półkula odpowiada za wyobraźnię i umiejętności artystyczne, a lewa za logiczne myślenie, pisanie, czytanie, liczenie, analizowanie. Oczywiście to wiedza bardzo skrótowa.
 Żebyśmy szybko i na długo zapamiętywali, musimy wykorzystywać obie półkule. Jest na to wiele metod. Jedna z nich to  mapa myśli, której zasady zgłębialiśmy dziś na lekcji wychowawczej. Warto poznać tę technikę, bo stosują ją nauczyciele w naszej szkole. My zrobiliśmy dopiero pierwszy krok. Trochę pracy, trochę zabawy. Ciekawe, czy zapamiętacie wiadomości o rzeczowniku?
Znalazłam w sieci mapę myśli :)na temat  mapy myśli  :) to tu. Może być dla Was przypomnieniem tego, co robiliśmy na lekcji. Widzę tu różnicę, my zmniejszaliśmy literki- im dalej od centralnego wyrazu,  tym mniejsze. Tu ta zasada nie jest zachowana.

Mapa myśli może przydać się w szkole, ale także na całe życie. Wielu ludzi, którzy osiągnęli sukces w pracy np. w biznesie, zarządzaniu itd. pracują mapą myśli w swoich firmach.
Jeszcze nieraz się z nią spotkacie.
Emilia Badurek

7 komentarzy:

  1. Myślę, że to dobry pomysł:)
    Jagoda

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. @:Jagoda
      Ja też tak myślę.
      Weronika

      Usuń
  2. Mapa myśli bardzo nam sie podoba, ale jest trochę skomplikowana.
    Karolina O. i Ula L.

    OdpowiedzUsuń
  3. My też tak myślimy.
    Dawid Paweł i Patryk

    OdpowiedzUsuń
  4. @:Jagoda Ja też tak myślę.
    Weronika

    OdpowiedzUsuń
  5. Czy nie wydaje się Wam, że mapa myśli jest trudna bo ... trzeba myśleć?

    OdpowiedzUsuń
  6. @grazyna Tak w szkole bywa.:)Pani Dyrektor,czy w naszej szkole jest taki przedmiot, na którym nie myślimy?To jest jasne, że nie..nawet na wychowaniu fizycznym trzeba myśleć...


    Julia P.

    OdpowiedzUsuń